Başa Dön

Plaj Düzenleme & Yapay Plaj inşaatı

Şirketimiz, doğal plaj formasyonu olmayan veya daha düşük kalitedeki kıyı bölgelerine sahip alanlarda, kullanıcı konforunu ve kıyı estetiğini arttırmak amacıyla plaj inşaat ve yapay plaj oluşturma işlerini başarıyla gerçekleştirmektedir. Özellikle kayalık, çakıllı, taşlı kıyıları olan veya düşük kum kalitesine sahip oteller, tatil köyleri ve diğer tesislere yapay plaj oluşturmak üzere hizmet vermekteyiz

Öncelikle firmamızın deneyimli personeli tarafından proje alanı, kara ve deniz perspektifinden yakından incelenerek özellikleri belirlenmektedir. Bu prosedür sonucunda bölgede yapılacak yapay bir plajın yaratılma koşullarını, deniz yapıları açısından gereklilikleri, optimum kum tanecik çaplarını, miktarlarını ve deniz dibi eğimlerini belirlemekteyiz. Kıyı alanını iyileştirmek ve sahilden optimum düzeyde faydalanmak adına, gerekli durumlarda, kaya, taş ve konglomera malzemeler kırılarak sahadan bertaraf edilip ayrıca deniz dibinden kum pompalanarak sahil şeridi arttırılmaktadır.

Yapay bir plaj oluşturmak ve korumak için kumun hareketini sınırlayan, örneğin kum tutucu bariyerler gibi çeşitli deniz yapılarına ihtiyaç duyulabilir. Firmamız bu yapıları inşa ederken, bölgenin doğal koşullarına ve tesisin özelliklerine uygun olarak belirlenen sistemleri kullanmaktadır. Bu işlemlerin sonunda, seçilen özellik, nitelik ve renkteki kum sahil boyunca titizlikle plaj alanına serilmektedir.

Firmamız, yer aldığı birçok Plaj Düzenleme projesinin parçası olan ve aynı zamanda fiziksel ve görsel olarak plajlara ve bağlı olduğu tesislere büyük değer katan Beyaz Kum uygulamasını birçok Otel Plajında başarıyla gerçekleştirmiştir. Son dönem yapay plaj inşaat projelerinde özellikle tercih edilen Beyaz Kum, tamamen “Kuvars” özellikli olup, bu özelliği sayesinde güneşten gelen ısı nedeniyle ayak yakma ve insan vücuduna yapışma gibi sorunları önlemekte olduğu gibi mükemmel kullanıcı konforu ve memnuniyeti sağlamaktadır.

Profesyönelce tasarlanmış yapay bir plaj, tesis kullanıcılarına sunulan konfor seviyesine büyük ölçüde katkıda bulunacağı gibi tesise sağladığı daha geniş bir plaj şeridi, estetik zenginlik ve tatminkar fiziksel nitelikleri ile bölgeye büyük değer katacaktır. Firmamız Vardakosta tarafından gerçekleştirilen birçok yapay plaj inşaatı projesi, kıyıların görünümünü tamamen değiştirerek büyüleyici sonuçlar yaratmıştır.